Vítězná družstva z každé kategorie z regionálních kol se spolu utkaly v národním kole, které proběhlo 17.-18. června 2024 v Kostelci nad Černými lesy (Lesy ČZU).

Ročník 2024 soutěže Mladí lidé v evropských lesích zaznamenal historickou rekordní účast. V rámci místních, regionálních kol a kola národního, se soutěže celkem zúčastnilo 1 927 účastníků z celkem 650 družstev.

Vrcholem letošního ročníku soutěže bylo pro ČR národní finále v Lesy ČZU, ve kterém se utkalo celkem 12 družstev ze 6 regionů ČR.

Výsledek národního kola, které uspořádala Fakulta lesnická a dřevařská - ČZU v Praze, byl nicméně velkým překvapením. Ve skutečně nabité konkurenci starších soutěžících se absolutním národním vítězem stalo družstvo mladších žáků z Gymnázium Tanvald - oficiální stránka školy, ve složení: Filip Šimon, Václav Týl a Adam Šalša. Na celkovém 2. místě se umístilo družstvo z Gymnázia Ústavní, Lauderovo, Voděradská v Praze a 3. místo obsadila VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek. 

Gratulujeme vítězům, ale také všem zúčastněným ke skvělým a vyrovnaným výsledkům!

Děkujeme zároveň všem partnerům za podporu a spolupráci při organizaci soutěže, jmenovitě pak za finanční podporu Ministerstvu zemědělství, za výraznou pomoc při organizaci soutěže Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze, Lesnické a dřevařské fakultě MENDELU v Brně, Lesům České republiky, Vojenským lesům a statkům ČR, s.p., Střední lesnické škole Žlutice, Střední lesnické škole Hranice, České lesnické akademii Trutnov, Lesnické škole v Písku a Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem.

Těšíme se na viděnou příště.

Tým YPEF

Doporučené studijní materiály najdete zde.

Harmonogram Národní kolo YPEF 2024 naleznete níže či ke stažení zde.

Takto pak probíhalo Národní kolo 2023.

 

 


 

 

 

 

 

 

Česká lesnická společnost  Ministerstvo zemědělství  Lesy ČR Vojenské lesy a statky  PEFC

  ČLA Image result for lesnická škola logo SLŠŽ