Výsledky mezinárodního kola 2016

Evropské finále soutěže YPEF 2016 se konalo pod patronací lotyšských státních lesů (Latvijas valsts meži) ve dnech 28.–30. září 2016. Ubytování a část soutěže probíhalo v zámku Jaunmokas a přilehlých objektech. První večer byli účastníci rozlosováni do mezinárodních týmů a začali pracovat na přípravě banneru s tématem „Přátelství mezi lesy a lidmi“.

 Druhý den ráno jsme se přepravili do přírodního parku  Tervete, který je nejnavštěvovanějším v Lotyšsku. Součástí je síť informačních center, sociálních zařízení, parkovišť, zpevněných stezek i různých objektů pro vyžití především dětí (lanová centra, průlezky, dřevěné prvky, domečky,…). V areálu parku proběhl terénní orientační běh, během kterého družstva odpovídala na testové otázky za pomocí elektronických zařízení.  Odpoledne dokončili účastníci své bannery a poté je před auditoriem prezentovali. Po večeři následoval transfer zpět do zámku a slavnostní vyhlášení výsledků s galavečerem.

 Třetí den proběhla exkurze v lesnickém a dřevařském muzeu v Rize a prohlídka historického centra města.   

 Zástupci ČR se umístili na 4. a 9. místě z celkově 12 družstev. Příští evropské finále se bude konat v Maďarsku.

 

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

 

 

  

 

Výsledky národního kola 2016 

Ve dnech 14. a 15. června proběhlo národní kolo, které uspořádala Fakulta lesnická a dřevařská. Národního kola se zúčastnilo 15 tříčlenných soutěžních družstev, které soutěžily v teoretických i praktických znalostech lesa a evropského i českého lesnictví. V kategorii mladších žáků (13-15 let) zvítězilo družstvo z Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka ve složení Michaela Wipplingerová, Tomáš Pikous a Jan Kaisler. V kategorii starších žáků (16-20 let) zvítězilo družstvo z České lesnické akademie Trutnov ve složení Nina Rzšavá, Daniel Janík a Pavel Brabec. Vítězné družstvo starší kategorie se stalo absolutním vítězem a bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole, které se bude konat v Lotyšsku.

  

Výsledkovou listinu a více fotografií naleznete zde.

 Prohlédněte si fotografie a Výsledky loňského národního kola. 

Informace a harmonogram, jak probíhalo loňské národní kolo si můžete prohlédnout zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky regionálních kol 2016 

Brno (14. 4. 2016)

Regionální kolo YPEF proběhlo zcela perfektně a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Z jedenácti vypsaných místních kol se Regionálního kola zúčastnilo jedenáct postupujících týmů v kategorii mladší 13 - 15 let a osm postupujících týmů v kategorii starší 16 - 20 let. Celkem se tedy ve dvou věkových kategoriích utkalo 19 družstev, 57 soutěžících a ke všem družstvům byl přítomen doprovod. Soutěžící absolvovali písemný test všeobecných znalostí o lese a lesním hospodářství ČR. Poté je čekalo osm poznávaček: šišky, byliny, letorosty, houby, dřeva, stopy, dravci (bylo přítomno šest druhů živých dravců - připraveno ve spolupráci s místním klubem sokolníků) a lovecká plemena psů (přítomno bylo 12 různých plemen loveckých psů - připraveno ve spolupráci s místním kynologických klubem). Poslední soutěžní disciplínou byla práce na trenažeru harvestoru, kde se v daném časovém limitu počítaly vytěžené kubíky dřeva a kladné a záporné body. Během polední přestávky byl soutěžícím a jejich doprovodu předveden profesionální dron se speciální kamerou pro dálkový průzkum země, který používá LDF MENDELU k pořizování různých výškových snímků lesa.

V kategorii starších vyhrálo družstvo z Gymnázia Chotěboř a v kategorii mladších soutěžní tým z Gymnázia Brno-Řečkovice.

Udělili jsme i zvláštní cenu "lesnický borec" pro nejlepšího soutěžícího na simulátoru harvestoru, kterou získal Jaroslav Sommer ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec. 

   

   

Hranice (22. 3. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Uherský Brod (Radek Vítek, Lucie Jeglová, Karolína Hrochová)
                             - SLŠ Hranice (Zuzana Heinzová, Martin Sysel, Jan Čermák)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Osecká, Lipník nad Bečvou (Tereza Musilová, Lukáš Ježek, Jaroslav Klika)

 

Trutnov (21. 3. 2016)

Kategorie starší žáci - Česká lesnická akademie Trutnov (Ryšavá, Janík, Brabec)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Česká Lípa (Halamová, Kuchařová, Vondráčková)

         

      

Praha (16. - 17. 3. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Botičská (Kateřina Kubíková, Zuzana Barancová, Šimon Kronus)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Nad Alejí (Lukáš Frk, Alžběta Máchová, Ludmila Kojecká)

    

     

 

Žlutice (17. 3. 2016)

Kategorie starší žáci - SLŠ Žlutice (Natálie Němejcová, Michal Mašát, Michal Švec)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Manětín (Markéta Cimlerová, David Hanus, Kateřina Volrábová)

     

 

Písek (16. 3. 2016)

Kategorie starší žáci - VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek (Václav Sláma, Jan Adam, Jan Kotiš)

Kategorie mladší žáci - GJVJ ČB (Michaela Wipplingerová, Tomáš Pikous, Jan Kaisler)

   

   

 

Termíny regionálních kol:

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze bude pořádat místní kolo, které bude spojené s regionálním kolem pro Prahu a Středočeský kraj 16. března pro mladší žáky a 17. března 2016 pro starší žáky v Praze na FLD, hlásit se do něj můžete do 8. března zde.

Další regionální kola budou probíhat v těchto termínech:

VOŠL a SLŠ Písek - 16. 3. 2016
SLŠ Žlutice - 17. 3. 2016
SLŠ Hranice - 22. 3. 2016
Trutnov - 21. 3. 2016
Brno - 14. 4. 2016

  

Výsledky regionálních kol 2015

 

Hranice, Střední lesnická škola Hranice (10. 4. 2015)

 

Kategorie mladší žáci - ZŠ Úsov (Zuzana Heinzová, Kamila Hlavatá, Aneta Janů)

 

Kategorie starší žáci - SLŠ Hranice (Martina Nemelková, Daniel Tauber, Lukáš Uchytil)

 

 

 

Praha, Fakulta lesnická a dřevařská ČZU (1.4.2015)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Nad Alejí (Lukáš Frk, Ludmila Kojecká, Alžběta Máchová)

Kategorie starší žáci - SLŠ a SOU Křivoklát (Krisitna Houtová, Jiří Šebek, František Richter)

Více fotografií z regionálního kola v Praze naleznete zde

 

 

 

Písek, VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek (25.3.2015)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Pelhřimov (Vojtěch Hunal, Kristýna Kodešová, Nikola Svobodová)

Kategorie starší žáci - VOŠL a SLŠ Písek (Lukáš Laňka, Michaela Prokešová, Ondřej Bakule)

 

                          

 

 

Žlutice, Střední lesnická škola Žlutice (24.3.2015)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Manětín (Markéta Cimlerová, David Hanus, Martin Smutný)

Kategorie starší žáci - SLŠ Žlutice (Natálie Němejcová, Michal Mašát, Jakub Šilhánek)

 

 

 

Trutnov, Česká lesnická akademie Trutnov (18.3.2015)

Kategorie mladší žáci - MŠ a ZŠ Kameničky (Hitzgerová, Gregorová, Moučková)

Kategorie starší žáci - Česká lesnická akademie Trutnov (Karolína Hušková, Vojtěch Hladík, František Buben)

 

 

 

Brno, Lesnická a dřevařská fakulta Mendelova univerzita v Brně (6.3.2015)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Edvarda Beneše Lysice (Michaela Ryzí, Jakub Pavelka, Anna Nekoušová)

Kategorie starší žáci - GPOA Znojmo (Zuzana Konvičková, Lucie Konvičková, Barbora Száková)

 

 

 

 

Výsledky místních kol 2016 

FLD ČZU Praha (16. - 17. 2. 2016)

Kategorie starší žáci - SLŠ a SOU Křivoklát (Jaroslav Lukeš, Roman Hrabák, Vladislav Vrábel)

Kategorie mladší žáci - ZŠ a MŠ Zaječov (Hana Ciprová, Petr Vaníček, Martin Záruba)

   

     

 

Plzeň (17. 2. 2016)

Kategorie starší žáci - Střední průmyslová škola dopravní v Plzni (Pavla Šmídlová, Štefanie Kaprová, Tereza Vilímková)

Kategorie mladší žáci - ZŠ v Plzni (Martin Vápeník, František Chaloupka, Pavla Andrlová)

   

  KŘ Brno (12. 2. 2016)

Kategorie starší žáci - Biskupské gymnázium Brno (Václav Kolář, Marek Pospíšil, Patrik Steffel)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Řečkovice (Tereza Sukačová, Monika Buzášová, Karolína Kubová)

   

   

MP Lesy Boskovice (10. 2. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Boskovice (Michaela Ryzí, Eliška Řehořková, David Kumprecht)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Boskovice (Johana Fialová, Zuzana Horáková, Andrea Šrámková)

   

  

 

LS Český Krumlov (4. 2. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Český Krumlov (Václav Landa, Natálie Jelenová, Martin Mráz)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Český Krumlov (Pavla Mikešová, Marie Olšanová, Jana Skoková)

 

 

SLŠ Hranice (4. 2. 2016)

Kategorie starší žáci - SLŠ Hranice (Lukáš Uchytil, David Michalík, Daniel Tauber)

Kategorie mladší žáci - ZŠ a MŠ Struhlovsko Hranice (Jiří Šváček, Lukáš Krejčiřík, Josef Pavlík)

  

   

VLS, s.p., Lipník nad Bečvou (2. 2. 2016)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou (Tereza Musilová, Lukáš Ježek, Jaroslav Klika)

   

   

 

VLS, s.p., Hořovice (28. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - SLŠ a SOU Písky (Jiří Šebek, František Richter, Stanislava Strobachová)

Kategorie mladší žáci - ZŠ a MŠ Zaječov (Hana Ciprová, Petr Vaníček, Martin Záruba)

   

   

 

LS Buchlovice (27. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Uherský Brod (Radek Vítek, LUcie Jeglová, Karolína Hrochová) 

Kategorie mladší žáci - ZŠ a MŠ Buchlovice (Norbert Kovařík, Jaromír Buchtík, Hubert Karásek)  

  

 

 

 

VLS, s.p., Mimoň (27. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - SŠHL Frýdlant (Dominik Vařejško, David Pilný, Matěj Procházka)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Mimoň (Mirka Perutková, Adéla Koštejnová, Sarah Novotná)

   

   

  

Česká lesnická akademie Trutnov (27. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - ČLA Trutnov (Daniel Janík, Pavel Brabec, Nina Ryšavá)

  

   

 

VLS, s.p., Horní Planá (26. 1. 2016)

Kategorie mladší žáci - (Filip Richter, Andrea Valentová, Jan Benda)

     

     

 

LS Frýdlant (26. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant (Ilona Mauerová, Kristýna Doležalová, Barbora Kosinová)

   

   

 

LS Nasavrky (25. 1. 2016)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Nasavrky (Natálie Odvárková, Martina Neumannová, Matěj Doležal)

  

  

 

VLS, s.p., divize Karlovy Vary (25. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Ostrov (Stanislava Wolfová, Jana Picurová, Hoai Phuong Tran Thi)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Jana Amose Komenského Karlovy Vary (Jiří Sedlák, Štěpán Švejk, Tomáš Kaňka)

  

 

 

VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek (20. - 21. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - VOŠL a SLŠ Písek (Jan Adam, Václav Sláma, Jan Kotiš)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Kovářov (Markéta Švehlová, Vojtěch Pešička, Petr Vencl)

    

   

 

Krajské ředitelství LČR - Hradec Králové (21. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - SOŠ veterinární Hradec Králové (Miloslav Musil, Barbora Pinkasová, Petra Čadová)

Kategorie mladší žáci - Dům dětí a mládeže Hradec Králové (Anna Kaupová, Kateřina Loudová, Erika Jánská)

   

 

 

Krajské ředitelství LČR - České Budějovice (19. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - Gymnázium J. V. Jirsíka (Henrietta Ottová, Vojtěch Kodl, Tomáš Jirkal)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium J. V. Jirsíka (Michaela Wipplingerová, Tomáš Pikous, Jan Kaisler)

   

  

 

Střední lesnická škola Žlutice (12. 1. 2016)

Kategorie starší žáci - SLŠ Žlutice (Natálie Němejcová, Michal Mašát, Michal Švec)

Kategorie mladší žáci - ZŠ Manětín (David Hanus, Kateřina Volrábová, Markéta Cimlerová)

   

   

Výsledky místních kol 2015

 

 

Letošní školní rok se koná už 6. kolo této soutěže.

Přihlašování do soutěže již probíhá od listopadu. 

 

 Harmonogram 6. ročníku:

Místní kola – proběhnou v lednu 2016 na vybraných lesních správách Lesů ČR, s.p. a divizích VLS, s.p.

Regionální kola – vítězná družstva z každé kategorie místních kol se utkají v březnu 2016 v regionálním kole, kterých bude celkem šest (Brno, Hranice, Písek, Trutnov, Žlutice, Praha).

Národní kolo – proběhne v červnu 2016 proběhne v Kostelci nad Černými lesy v prostorách FLD ČZU v Praze.

Mezinárodní kolo – absolutní vítězné družstvo národního kola bude vysláno v září 2016 na mezinárodní kolo do evropské země, která je členem mezinárodního výboru YPEF.

Česká lesnická společnost  Ministerstvo zemědělství  Lesy ČR Vojenské lesy a statky  PEFC
ČZÚ Mendelu
Hranice ČLA Písek SLŠŽ