Výsledky z aktuálního ročníku budeme postupně zveřejňovat v průběhu soutěže.

Na odkaze zde pak naleznete výsledky z ročníku 2022/2023.

 

Místní kola 2024

* Místní kolo - Vyšší odborná škola a střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek, I.

Dne 18.1. se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga Písek ve starší kategorii. Soutěže se zúčastnily 3 týmy z gymnázia Vimpe a 16 týmů z lesnické školy. Na prvním místě se umístilo družstvo z lesnické školy ve složení: Tereza Plášilová, Tereza Kozlová a Sára Koudelková.

* Místní kolo - Oblastní ředitelství LČR jižní Čechy

Dne 30.1. se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF v prostorech Oblastního ředitelství LČR jižní Čechy, a to jak pro starší, tak pro mladší kategorii. Soutěže se zúčastnilo celkem 6 týmů, celkem v obou kategoriích. Na prvním místě v kategorii mladších žáků se umístilo družstvo ze ZŠ Pohůrecká, reprezentované Emmou Moravcovou, Leontýnou Žákovskou a Albertem Kopencem. Ve starší kategorii se na prvním místě umístilo družstvo z Gymnázia J. V. Jirsíka, ve složení: Lukáš Weiter, Vojtěch Tříska, Jakub Weiter.

* Místní kolo - VLS Hořovice

Dne 25.1. se konalo místní kolo soutěže YPEF na LS Hořovice, pro obě kategorie (mladší a starší žáci). Soutěže se celkem zúčastnilo 8 týmů. Na prvním místě v kategorii mladších žáků se umístilo družstvo ze Gymnázia J. Barr. Beroun, reprezentované Markétou Šindlerovou, Annou Kollerovou a Kateřinou Flekovou. Ve starší kategorii se na prvním místě umístilo družstvo ze SLŠ a SOU Křivoklát, ve složení: David SchullerJan MadejaJakub Tomek.

* Místní kolo - Vyšší odborná škola a střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek, II.

Dne 8. 2. proběhlo místní kolo lesnické soutěže YPEF na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga Písek v mladší kategorii. Soutěže se zúčastnilo 24 družstev ze základních škol z Mirovic, Kovářova, Strmilova, Chyšek, Volyně, Dubné, O. Nedbala v Českých Budějovicích, ZŠ Tomáše Šobra a MŠ Písek, ZŠ Jana Husa a MŠ Písek, ZŠ Edvarda Beneše a MŠ Písek a Gymnázia Česká z Českých Budějovic. Vítězem se stal tým z Gymnázia Česká z Českých Budějovic ve složení: Pavel Meloun, Karolína Křivancová a Anna Fraňková.

* Místní kolo - LZ Boubín, Gymnázium Český Krumlov

Dne 14.2. se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF na gymnáziu Český Krumlov ve spolupráci s LZ Boubín. V mladší kategorii soutěžilo 6 družstev. Nejlepšího výsledku dosáhl tým z gymnázia Český Krumlov  ve složení Silvie Jindrová, Anna Hobzová a Anna Střelcová.  Ve starší kategorii se utkalo 8 družstev. Zvítězili žáci z gymnázia Česká České Budějovice: Matěj Martíšek, Lukáš Blecha a Jošt Havlice.

* Místní kolo - Skelná Huť

14. ročníku lesnické soutěže YPEF (10. ročníku u mimoňské divize VLS) se 14.2. na Skelné Huti zúčastnilo celkem 5 týmů ze dvou škol – již tradiční derby mezi Gymnáziem Mimoň a ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem rozehrály 4 týmy v kategorii mladších (2x Mimoň, 2x Stráž) a 1 tým kategorie starších (1x Mimoň). Po úvodním rozehřívacím teoretickém kole jsme se vrhli na praktickou zkoušku, tedy poznávání přírodnin a lesnických a mysliveckých pomůcek a zařízení. Zde již nestačilo mít „nadrcená“ skripta a výhodu měli ti, kteří se o přírodu aktivně zajímají – což byli nakonec v podstatě všichni. A to nás velmi těší. O prvním místě v kategorii mladších musel, vzhledem k rovnosti bodů u dvou „strážských“ týmů, rozhodnout rozstřel, a vítězem se stal tým ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem, ve složení: Kristýna Mašatová, Richard Horáček a Vojtěch Plešinger. Ve starší kategorii si první místo odnesl tým Gymnázia Mimoň, ve složení: Matyáš Kala, Petr Krob a Ondřej Týkal

* Místní kolo - LS Frýdlant v Čechách

Dne 14.2. se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF v prostorech LS Frýdlant v Čechách, LČR, s. p. Soutěže se zúčastnilo celkem 5 družstev, ze ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant a Střední školy hospodářské a lesnické, Frýdlant. Soutěžilo se v mladší i starší kategorii. Mladší kategorii opanovalo družstvo ze ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant: Kristýna Rásó, Petr Kawulycz, Marika Latislavová. Ve starší kategorii zvítězilo družstvo ze Střední školy hospodářské a lesnické, Frýdlant, ve složení: Šimon Knap, Petra Ježková, Jiří Kalík.

* Místní kolo - LS Litvínov II.

Dne 15. 2. proběhlo místní kolo lesnické soutěže YPEF v prostorech LS Litvínov, LČR, s. p., a to v rámci kategorie mladších žáků. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 družstev z různých základních škol z Loun, Jirkova, Mostu a Litvínova. Vítězem se stal tým z 1: ZŠ Jirkov, ve složení: Dominik Richtr, Alexandr Kšáňa, Tadeáš Vrabec.

* Místní kolo - ÚHÚL Brno

V Brně na pobočce ÚHÚL ve dnech 20. a 21.2.2024 proběhlo místní kolo mezinárodní soutěže YPEF. Zúčastnilo se ho celkem 66 žáků a studentů ze základních škola a gymnázií z Brna a okolí. V Kategorii mladší se na prvním místě umístilo Gymnázium Tišnov ve složení: Adéla Valach, Petr Štveráček, Radovan Šmíd. V kategorii starší se na prvním místě umístilo Gymnázium Řečkovice ve složení: Žofie Žáková, Natali Berková, Barbora Perglová.

* Místní kolo - Horní Planá

Dne 21.2. proběhlo místní kolo lesnické soutěže pořádané divizí Horní Planá, Vojenské lesy a statky ČR, s.p. V mladší kategorii se utkalo 8 družstev. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo ze ZŠ a MŠ Horní Planá ve složení: Alena Zupková, Markéta Šeligová a Anežka Jungvirtová. Ve starší kategorii zvítězil tým: František Adam, Antonín Pech a Jaroslav Pech z Gymnázia Pierra de Coubertina Tábor.

 

* Místní kolo - VLS Karlovy Vary, GymSOŠ Podbořany 

Dne 21.2. proběhlo místní kolo soutěže YPEF v prostorech Gymnázia a střední odborné školy Podbořany, pod odbornou záštitou VLS Karlovy Vary. Místní kolo bylo určeno jak pro soutěžící kategorie mladších, tak i starších žáků. Místního kola se celkem zúčastnilo 13 družstev. V kategorii mladších žáků zvítězilo domácí družstvo z Gymnázia a střední odborné školy Podbořany, ve složení: Magdaléna Ausbuherová, Anna Hanzlíková, Eliška Glončáková. Mezi staršími žáky se nejvíce dařilo týmu z Gymnázia Žatec, ve složení: Anna Chytilová, Jana Havelková, Zdeněk Strýhal.

* Místní kolo - LS Náměšť nad Oslavou

Dnes 22.2. proběhlo místní kolo soutěže YPEF v prostorech LS Náměšť nad Oslavou, kde soutěžila družstva starší kategorie. Soutěže se zúčastnily týmy z celkem 3 různých škol. Nejvíce se pak dařilo družstvu ze Základní školy Hrotovice, reprezentovanému Štěpánem Šmahelem, Jakubem Votavou a Františkem Homolou. Zmíněné družstvo tak v soutěži zvítězilo. 

 * Místní kolo - LS Bruntál

Dne 22.2. proběhlo další místní kolo soutěže YPEF na LS Bruntál, LČR, s. p. Jednalo se o místní kolo s účastí soutěžících pouze mladší kategorie. Soutěže se zúčastnily 3 různé základní školy: ZŠ Bruntál, ZŠ Andělská Hora, ZŠ Břidličná. Zvítězilo družstvo ze ZŠ Bruntál: Jan Zlámal, Martina Hynštová, Eliška Husárová.

* Místní kolo - VLS Karlovy Vary

Dne 26.2. proběhlo místní kolo tentokráte v prostorech VLS, s. p. divize Karlovy Vary. Zúčastnilo se celkem 12 týmů. Místní kolo bylo vypsáno pro starší i mladší kategorii. V mladší kategorii zvítězilo družstvo ze Základní a mateřské školy Kyselka, reprezentované Adamem Vandákem, Jiřím Růžičkou a Štěpánem Šafránkem. Ze starší kategorie pak do regionálního kola postoupilo družstvo z Gymnázia Sokolov: Matyáš Lebeda, Tomáš Georgián, Jakub Jan Tiurin.

* Místní kolo - Ředitelství LČR, Hradec Králové

Dne 28.2. proběhlo místní kolo soutěže YPEF v sídle Lesů České republiky, s. p., kde se soutěžilo v mladší i starší kategorii. V rámci mladší kategorie se nejvíce dařilo družstvu z Biskupského gymnázia Hradec Králové, ve složení: Anežka Dvořáková, Magdalena Bakešová, Hana Flašarová. Soutěž starších žáků ovládl také tým z Biskupského gymnázia Hradec Králové, reprezentovaný Lucií Hrochovou, Markéta Koubová, Klára Vosátková.

* Místní kolo - SLŠ Hranice

Dne 6.3. proběhlo místní kolo v prostorách Střední lesnické školy Hranice. Celkem se v kategorii mladších a starších žáků zúčastnilo celkem 22 týmů, a to z 5 různých škol. Ve skutečně silné konkurenci se v mladší kategorii o vítězi rozhodovalo až v rámci praktického úkolu, tj. rozstřelu, kdy se nejvíce dařilo jednomu z družstev Gymnázia Hranice, ve složení: Lukáš Konečný, Martin Kunc, Aneta Zapletalová. Starší kategorii opanoval tým z domácí Střední lesnické školy Hranice, reprezentovaný Štěpánem Hlavičkou, Matějem Januškou a Josefem Matochou.

* Místní kolo - VLS Lipník nad Bečvou

Dne 7.3. proběhlo místní kolo v areálu Vojenských lesů a statků, s. p. Lipník nad Bečvou. Celkem se v kategorii mladších a starších žáků zúčastnilo celkem 15 týmů, a to z 5 různých škol. V mladší kategorii zvítězilo družstvo z Gymnázia Jakuba Škody, ve složení: Anna Hrazdirová, Daniel Žydel, Radim Dostál. Ve starší kategorii zvítězil rovněž tým z Gymnázia Jakuba Škody, reprezentovaný Josefem DoležalemRobinem Botorem a Vojtěchem Herinkem.

* Místní kolo - ÚHÚL Kroměříž

Ve dnech 29.2. a 1.3. se uskutečnilo další místní kolo soutěže YPEF, a sice v prostorech Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, na pobočce v Kroměříži. V obou kategoriích se celkem zúčastnilo 14 družstev. V mladší kategorii se nejvíce dařilo družstvu ze ZŠ Zborovice, ve složení: Jakub Holík, Jiří Obdržálek, Vojtěch Ryšánek. Ve starší kategorii zvítězil tým ze SOŠ sv. Jana Boska, reprezentovaný Martinem Holbou, Šimonem Tomáškem a Jonášem Úhelou.

* Místní kolo - SLŠ Žlutice

Jako již tradičně proběhlo 12.3. na Střední lesnické škole Žlutice místní kolo 14. ročníku soutěže YPEF. Soutěžilo se v kategorii mladší a starší žáci, kteří zastupovali ZŠ a ZUŠ Žlutice, ZŠ Manětín, ZŠ Bochov, ZŠ Karlovy Vary 1. máje 1 a SLŠ Žlutice. Tříčlenná družstva soutěžila v teoretických znalostech o lese a lesním prostředí a poznávali různé druhy přírodnin, na závěr je čekal praktický úkol týkající se odhadu vzdáleností. V kategorii mladší žáci se utkalo mezi sebou 10 družstev na prvním místě se umístili žáci Lukáš Eret, Michal Čečrdle a Jan Zeman ze ZŠ Manětín, p.o. V kategorii starší žáci se mezi sebou utkalo celkem sedm družstev, vítězi se stalo družstvo ze Střední lesnické školy Žlutice ve složení Matyáš Vávra, Jakub Hnát a Jakub Neumann. Obě vítězná družstva postupují do regionálního kola, které se bude konat v květnu na Střední lesnické škole ve Žluticích.

* Místní kolo - LS Loučná nad Desnou

Dne 12.3. proběhlo ještě jedno místní kolo soutěže YPEF, a sice v prostorách LS Loučná nad Desnou (LČR, s. p.). Soutěž zde byla vypsána pro mladší i starší kategorii. Zúčastnila se družstva z celkem 4 škol. V kategorii mladších žáků, kde byla konkurence větší, se nejvíce dařilo družstvu z Gymnázia Šumperk, ve složení: Jiří Matějka, Vojtěch Macek, Jan Pospíchal. Ze starší kategorie pak postupuje tým ze SOŠ Šumperk, reprezentovaný Markétou Marešovou, Eliškou Matýsovou, Klárou Trunkátovou.

* Místní kolo - LS Klášterec nad Ohří

13.3. se uskutečnilo další místní kolo soutěže YPEF, tentokráte v budově LS Klášterec nad Ohří (LČR, s. p.). Soutěžilo se v mladší i starší kategorii. V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo z Gymnázia Kadaň, ve složení: Mirek Jan Vlasák, Pavel Rypl, Radomír Bulej. Nejlepšího výsledku ve starší kategorii dostáhl taktéž tým z Gymnázia Kadaň, zastoupený Janou Gavelekovou, Kevin Nguyenem a Šimonem Křivdou.

* Místní kolo - Lesy ČZU, Kostelec nad Černými lesy

14.3. proběhlo místní kolo soutěže YPEF na Zámku v Kostelci nad Černými lesy (Lesy ČZU). Účast byla skutečně vysoká, zúčastnilo se celkem 25 týmů. Soutěžilo se v obou kategoriích (mladší a starší žáci). Ve velmi tuhé konkurenci mladší žáků zvítězilo družstvo ze ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice, ve složení: Tereza Polanská, Zuzana Vilímcová, Tobiáš Kolník. Ve starší kategorii zvítězili žáci z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce: Vojtěch Šáfr, Zuzana Krejzarová, Luisa Anna Hofmanová.

* Místní kolo - ÚHÚL Brandýs nad Labem

Dne 20.3. se ve Staré Boleslavi za spolupráce ÚHÚL, LČR a Regionálního muzea Mělník konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF. Zúčastnilo se 9 mladších a 7 starších týmů. Na prvním místě mladší kategorie se umístili zástupci Gymnázia Jana Palacha Mělník ve složení: Nicol Kotíková, Berenika Smíšková a Lukáš Záhora, na prvním místě v kategorii starších žáků se umístilo družstvo ze stejného gymnázia ve složení: Karel Novotný, Jiří Klivan a Jakub Mraček.

* Místní kolo - LS Klášterec nad Ohří II

20.3. se uskutečnilo ještě jedno místní kolo YPEF, a sice na LS Klášterec nad Ohří (LČR, s. p.). Soutěž proběhla v obou kategoriích (mladší a starší žáci), zúčastnilo se tak celkem 8 družstev. V mladší kategorii byl nejúspěšnější tým z Gymnázia Klášterec, zastoupený Eliškou Červenou, Kateřinou Bartákovou a Zuzanou Kocumovou. Ve starší kategorii se nejvíce dařilo zrovna tak družstvu z Gymnázia Klášterec, které v soutěži reprezentovali: Eliška Spurná, Veronika Müllerová a Anna Doležalová.

* Místní kolo - LS Jablonec nad Nisou

Dne 20.3. bylo uspořádáno ještě jedno místní kolo YPEF, a sice ve spolupráci LČRm, s. p. a ÚHÚL, a to právě na lesní správě Jablonec nad Nisou. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 týmů. Na prvním místě v mladší kategorii se umístilo družstvo z Gymnázia Tanvald ve složení: Václav Týl, Filip Šimon, Adam Šalša. Starší kategorii pak ovládl tým z Gymnázia SOŠPg Liberec, reprezentovaný Janem Beránkem, Eliškou Krausovou a Matějem Maršíkem.

* Místní kolo - LS Buchlovice

Dne 22.3. se uskutečnilo místní kolo v prostorech LS Buchlovice. Soutěž se zde týkala pouze kategorie mladších žáků. V konkurenci několika dalších družstev se nejvíce dařilo týmu ze ZŠ Uherský Ostrov, ve složení: Kateřina KynclováVeronika Pírková, Emma Radostová.

* Místní kolo - ÚHÚL Olomouc

Ve dnech 25.-27.3. se konala místní kola YPEF na pobočce ÚHÚL v Olomouci. Do kategorie mladších se přihlásilo 35 družstev, byla pro ně proto uspořádána dvě samostatná kola. Vítězi prvního dne se staly Kristýna Loutocká, Adriana Válková a Nella Fofrová, druhého Tereza Ondroušková, Ella Konečná a Daniel Zdařil. Ve starší kategorii se z 15 týmů nejlépe umístili Jakub Sittek, Jakub Kosina a Alex Lamla.

* Místní kolo - VLS Plumlov, střelnice "na Hloučeli"

26.3. proběhlo další z místních kol, tentokráte pod taktovkou zaměstnanců VLS, s. p., a to na lokalitě střelnice "na Hloučeli", kde se soutěžilo v mladší i starší kategorii. Soutěž v mladší kategorii ovládlo družstvo z Gymnázia Jiřího Wolkera, ve složení: Sofie Muchová, Zuzana Sedláčková, Magdalena Martykánová. Ve starší kategorii bylo rovněž nejúspěšnější družstvo z Gymnázia Jiřího Wolkera, reprezentované Veronikou Sládkovou, Patricií Neumanovou a Marijí Tůmovou.

* Místní kolo - LS Vítkov

27.3. se odehrálo místní kolo soutěže YPEF ve spolupráci s lesníky z LS Vítkov. V soutěžní kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo ze ZŠ Budišov nad Budišovkou, ve složení: Natálie Jakelová, Ema Zlámalová, Jan Klus.

 

Regionální kola 2024

* Regionální kolo - Vyšší odborná škola a střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek

Regionální kola soutěže YPEF v roce 2024 odstartovali dne 4.4. v ve Vyšší odborné škola a střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga Písek. Soutěž opět doplnila celá řada doprovodných aktivit, tak bylo o zábavu navíc postaráno. Samotné soutěžení proběhlo samozřejmě v obou kategoriích, v rámci mladších i starších žáků. Do národního kola právě z kategorie mladších žáků postoupilo družstvo z Gymnázia Česká České Budějovice, ve složení: Karolina Křivancová, Anna Fraňková, Pavel Meloun. Ve starší kategorii zvítězili, tedy také postupují žáci z domácí VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek, ve složení: Tereza Kozlová, Tereza Plášilová, Sára Koudelková.

* Regionální kolo - Česká lesnická akademie Trutnov

Další důležitou událostí soutěže YPEF bylo regionální kolo pro východní část naší republiky, a sice v prostředí České lesnické akademie Trutnov, které se odehrálo 10.4. Nutno ještě dodat, že se tohoto kola celkem účastnilo 17 družstev. V mladší kategorii byli nejúspěšnější žáci z Gymnázia Tanvald, ve složení: Šimon, Týla, Šalša. Z kategorie starších žáků pak do kola národního postoupilo družstvo z Biskupského gymnázia Hradec Králové, ve složení: Hrochová, Koubová, Vosátková.

* Regionální kolo - Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze

Ve dnech 18.4. a 19.4. se uskutečnily dvě soutěže v rámci regionálního kola pro hlavní město Praha a středočeský kraj, a to v prostorech Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Regionální kolo proběhlo ve dvou dnech právě kvůli velkému zájmu soutěžících, tedy z kapacitních důvodů. Z mladší kategorie do národního kola postoupilo družstvo z Gymnázia Budějovická, ve složení: Vojtěch ČepičkaBarbora ValešováFrantišek Kopl. Postupivšími staršími žáky se pak staly reprezentanti z Gymnázia Ústavní, ve složení: Anna KubicováFilip MészárosMichal Staněk.

* Regionální kolo - Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně

25.4. se odehrálo další z regionálních kol, tentokráte ve spolupráci s kolegy z Mendelovy univerzity v Brně. Z kategorie mladších žáků postoupilo družstvo z Gymnázia, Střední pedagogické školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, ve složení: Anna Texlová, Dominika Modrá a Eva Mayerová. Z kategorie starších žáků do národního kola postoupili žáci ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, ve složení: Adam Tyl, Vít Zapletal a Marika Šajdlerová.

* Regionální kolo - SLŠ Hranice

25.4. proběhlo také regionální kolo YPEF na SLŠ Hranice. V kategorii mladších žáků se nejvíce dařilo družstvu z Gymnázia Jiřího Wolkera Prostějov, ve složení: Sofie Muchová, Zuzana Sedláčková, Magdalena Martykánová, kteří tak postupují do kola národního. V kategorii starších žáků se jednalo o velmi napínavý boj, který nerozhodl dokonce ani dodatečný úkol, proto se zde na 1. místě umístila dokonce 2 družstva. Do národního kola YPEF postupují tedy starší žáci z Gymnázia Jakuba Škody Přerov (Josef Doležel, Robin Botor, Vojtěch Herinek) a žáci z domácí SLŠ Hranice (Štěpán Hlavička, Matěj Januška, Josef Matocha).

* Regionální kolo - SLŠ Žlutice

9.5. byla regionální kola YPEF 2024 ukončena právě v prostorech Střední lesnické školy Hranice. Soutěž to byla opět velmi napínavá, kdy dokonce v několika případech byly výsledky opravdu velmi těsné. Z kategorie mladších žáků do národního kola YPEF v Kostelci nad Černými lesy postoupil tým Gymnázium a SOŠ, Klášterec nad Ohří, p.o., reprezentovaný Eliškou Červenou, Kateřinou Bartákovou a Zuzana Kocumovou. V kategorii starších žáků pak do národního kola postoupili zástupci SLŠ Žlutice (Matyáš Vávra, Jakub Hnát, Jakub Neumann).

Všem účastníkům místních a regionálních kol gratulujeme! Účast je přeci jen také malé vítězství, účastníte-li se pak soutěže YPEF navíc s přáteli, vítězem je každý z vás.

Na vítěze regionálních kol se těšíme v kole národním. 

Tým YPEF