Gratulujeme samozřejmě vítězům, ale také všem zúčastněným, neboť účast sama je zážitkem na celý život!


Níže naleznete informace o vybraných proběhnuvších místních a regionálních kolech, zároveň o kole národním:

 

  • Místní kola

 

* Místní kolo - LS Obecnice

Dne 26.1.2023 proběhlo v areálu Lesní správy VLS, s. p. - Obecnice proběhlo místní kolo soutěže YPEF. 

Předmětem akce bylo samozřejmě ověření znalostí žáků a studentů o lesním hospodářství, ekologii lesa či lesní zvěři, ale zároveň také návštěva areálu zdejší lesní správy, částečně přizpůsobené právě environmentální edukaci. Soutěže se zúčastnilo celkem 8 tymů (4 mladší kategorie a 4 starší kategorie). 
V kategorii mladších soutěž opanovali: Vojtěch Růžička, Adéla Hrabáková a Aneta Hošková (ZŠ a MŠ Zaječov), v kategorii starších zvítězili: Kamil Prokš, Jakub Schneider a Martin Waldhauser (SLŠ a SOU Křivoklát).

Vítězům i všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - OŘ jižní Čechy

Ve čtvrtek 2. února 2023 se v prostorách administrativní budovy Lesů České republiky, s. p. OŘ jižní Čechy uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF.

Soutěže se zúčastnilo 8 družstev z Českých Budějovic a Ševětína, které absolvovali písemný test ze znalostí o lese a následné poznávání přírodnin. V kategorii mladších zvítězilo družstvo ve složení: Filip Rozkopal, Jakub Dvořák a Michaela Bromová (Gymnázium J.V. Jirsíka), v kategorii starších pak opanovali: Anna Krásnická, Vojtěch Tříska a Jakub Weiter (Gymnázium J.V. Jirsíka).

Vítězům i všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Zpestřením dopoledne byla návštěva studentů – sokolníka, trubače a členek Střeleckého kroužku ze SLŠ Písek. Na přípravě akce se podíleli také Lesy ČR, s.p. a ÚHÚL Brandýs nad Labem.

 

* Místní kolo - areál Sv. Linhart Lázeňské lesy Karlovy Vary

Místní kolo konané 1.2.2023 v areálu Lázeňských lesů Karlovy Vary, které pořádalo VLS, s.p., divize Karlovy Vary.

Celkem se zúčastnilo 5 družstev v kategorii mladší žáci. Vítězem se stalo družstvo ze ZŠ Dukelská Kraslice ve složení: Tomáš Georgián, David Šudák a Jan Jakub Tiurin.

 

 * Místní kolo - Český Krumlov

V pondělí 13. února 2023 se v prostorách Gymnázia Český Krumlov uskutečnilo další místní kolo soutěže YPEF.

Soutěže se zúčastnilo 15 družstev z Českého Krumlova, které absolvovaly písemný test ze znalostí o lese a následné poznávání přírodnin. V kategorii mladších se z vítězství těšili: Silvie Jindrová, Anna Hobzová a Anna Střelcová (Gymnázium Český Krumlov), vítězství v kategorii starších získali: Magdalena Wipplingerová, Anna Janáková a Barbora Jedličková (Gymnázium Český Krumlov).

Vítězům, ale také všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Zpestřením dopoledne byla návštěva studentů – sokolníka, trubače a studentek s loveckým psem z Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga, Písek, Lesnická 55 (SLŠ Písek).

Místního kola se zúčastnilo 30 žáků a 2 pedagogové. Program připravili Lesy ČR, s.p., LZ Boubín, ÚHÚL a SLŠ Písek.

 

* Místní kolo - Horní Planá

Dne 15.2.2023 se uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF na LS Horní Plané, majetku VLS, s. p. 

Soutěžilo se v kategorii mladších. V tomto místním kole zvítězilo družstvo ve složení: Anděla Capůrková, Vojtěch Harvalík a Viktorie Šafářová (ZŠ Volary)

Vítězům, ale také všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - LS Frýdlant

Dne 15.2.2023 proběhlo místní kolo na lesní správě LČR, s. p., soutěžilo se v obou kategoriích: mladší i starší.
Místní kolo mělo následující vítěze: 

Kategorie mladších žáků: Kristýna Rásó, Petr Kawulycz, Marika Latislavová (ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant)

Kategorie starších žáků: Richard Moc, Tim Husár, Karel Kudrna (Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant)

Vítězům i všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Třeboň

Dne 16.2.2023 proběhlo místní kolo soutěže YPEF na Lesní správě LČR, s. p. v Třeboni. 

Z vítězství v místním kole se těšili: Beranová K., Drobilová M. a Lojková K. (ZŠ SNW Kunžak).

Vítězům i všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - ÚHÚL Brno 

Ve dnech 22. a 23.2. se uskutečnila místní kola soutěže YPEF v budově brněnské pobočky Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů (ÚHÚL)

V obou kategoriích se celkem zúčastnilo 69 žáků a studentů. V kategorii mladších zvítězili: Žofie Žáková, Barbora Perglová, Natálie Berková (Gymnázia Brno - Řečkovice); kategorii starších ovládli: Jan Vašíček, Vojtěch Hrabal, Eliška Dvořáčková (Gymnázium Boskovice).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - SLŠ Hranice

Dne 24.2.2023 se uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF na Střední Lesnické Škole v Hranicích (SLŠ Hranice).
Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v mladší kategorii zvítězili: Jana Adamcová, Martina Adamcová, Terezie Michalíková (ZŠ Starý Jičín); ve starší kategorii zvítězili: Michal Kostka, Stanislav Beneda, Jan Hlaváček (SLŠ Hranice).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Podbořany

Dne 22.2.2023 se uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF v Podbořanech. 
V kategorii mladších zvítězili: Světlana Želinská, František Vlasák, Eliška Glončáková (Gymnázium a SOŠ Podbořany); v kategorii starších zvítězili: Viktorie Tuhá, Anna Semerádová, Vojtěch Lorenc (Gymnázium a SOŠ Podbořany)

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - SLŠ Písek - mladší kategorie

Dne 1. března 2023 se na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga Písek uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF mladší kategorie. Soutěže se zúčastnilo 17 tříčlenných družstev z 11 základních škol a gymnázií v Písku, Českých Budějovicích, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Strmilově, Albrechticích nad Vltavou, Mirovicích a Černěticích. Doprovodný program pro soutěžící vytvořili žáci kroužků: trubačského, kynologického, sokolnického a střeleckého. Z vítězství se těšili: Karolína Slabová, Anna Fraňková, Pavel Meloun (Gymnázium České Budějovice).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

 * Místní kolo - Lipník nad Bečvou

Dne 2.3. se uskutečnilo další místní kolo soutěže YPEF. V areálu LS Lipník nad Bečvou (VLS, s. p.) se soutěžilo v obou kategoriích (mladší, starší).
V kategorii mladších zvítězili: Tomišková Kristýna, Peťka Denis, Březíková Beáta (Gymnázium J. Škody Přerov), v kategorii starších pak: Herinek Vojtěch, Botor Robin, Doležel Josef (Gymnázium J. Škody Přerov).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

 * Místní kolo - SLŠ Žlutice

Dne 6.3. se v prostorách Střední lesnické školy Žlutice konalo místní kolo soutěže YPEF, a to v obou kategoriích (mladší, starší). Tohoto místního kola se celkem zúčastnilo 45 žáků/studentů. V kategorii mladších zvítězili: Vojtěch Štika, Štěpán Blažek, Daniel Šmídl (ZŠ Manětín); v kategorii starších pak: Martin Pošmura, Alexandr a Mikuláš Dobiášovi (SLŠ Žlutice).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

 * Místní kola - Kroměříž

Ve dnech 1. a 2.3. proběhla místní kola soutěže YPEF v budově Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů - pobočka Kroměříž. 
1.3. se konalo místní kolo pro kategorii mladších, ve kterém zvítězili: Aneta Pospíšilíková, Julie Pšenicová a Ema Strouhalová (ZŠ Hulín); 2.3. proběhlo místní kolo pro kategorii starších, v tomto případě zvítězili: Lucie Kuchaříková, Hana Novotná a Mariana Kocmanová (Gymnázium Kojetín).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Jablonec nad Nisou

Dne 3.3. se konalo místní kolo soutěže YPEF v budově LS Jablonec nad Nisou. V tomto místním kole v kategorii mladších zvítězili: Anna Hloušková, Václav Korbela, Jan Mádl (ZŠ Ivana Olbrachta Semily).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - SLŠ Písek - starší kategorie

Dne 7. března 2023 se na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga Písek uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF starší kategorie. Soutěže se zúčastnily 4 týmy z gymnázia Milevsko, 2 z gymnázia Vimperk a 12 ze zmíněné lesnické školy. Soutěž zpestřily ukázky činnosti kroužků trubačského, kynologického a sokolnického. První místo obhájili bronzoví výherci loňského národního kola: Adam Sova, Petr Nusko a Ondřej Löffelmann (SLŠ Písek).

 

* Místní kolo - Arboretum Sofronka

 

Dne 8.3. se uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF právě v plzeňském Arboretu Sofronka. V tomto místním kole zvítězili: Eliška Smolová, Michal Rada a Michal Kuník (34. ZŠ Plzeň).

* Místní kolo - LS Náměšť nad Oslavou

Dne 9.3. se uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF, tentokráte v budově LS Náměšť nad Oslavou (LČR, s. p.). Z vítězství se těšili: Jan Sedláček, Jaroslav Chlanda, František Konečný (ZŠ Husova Náměšť nad Oslavou).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

 

* Místní kolo - LS Loučná nad Desnou

Dne 10.3. proběhlo místní kolo soutěže YPEF, v prostorách LS Loučná nad Desnou (LČR, s. p.). Po slavnostním zahájení, které zdejší lesní správce Ján Dvořák a kolektiv, se hned část žáků pustila do teoretické části a statečně si lámaly hlavy nad 20 otázkami ze všech oblastí lesnictví. Některá družstva začala zápolení YPEF praktickou zkouškou. V altánu u lesní správy pro ně bylo nachystáno 20 různých položek na poznávání (mimo jiné vycpaniny zapůjčené z LS Jeseník a LS Janovice). 

Ve starší kategorii zvítězili: Alena Kubíčková, Pavla Šímová, Filip Vyskočil (Gymnázium Šumperk); v mladší kategorii pak: Jan Pospíchal, Vojtěch Macek, Jiří Matějka (Gymnázium Šumperk).

Vítězů a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Klášterec nad Ohří I.

Dne 15.3. se uskutečnilo místní kolo soutěže YPEF, v prostorech LS Klášterec nad Ohří (LČR, s. p.). Soutěžilo se v rámci mladší i starší kategorie. V kategorii mladších se na prvním místě umístili: Eliška Červená, Kateřina Bartáková, Zuzana Kocumová (Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří); v kategorii starších první místo získali: Eliška Spurná, Anna Doležalová a Matěj Kutílek (Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - ÚHÚL Stará Boleslav

Dne 16. 3. 2023 se v budově ÚHÚL, pobočky Stará Boleslav uskutečnilo další místní kolo soutěže YPEF. Na pořádání akce se podíleli také:, LČR, s. p. (OŘ východní Čechy, LS Brandýs nad Labem) a Regionální Muzeum Mělník. Soutěž proběhla v rámci obou kategorií: mladší/starší. Celkem se zúčastnilo 63 soutěžících. 

Mladší kategorii opanovali: Vilém Luzar, Josef Jahoda, Nicol Kotíková (Gymnázium Jana Palacha Mělník); ve starší kategorii pak zvítězili: Adéla Janůrková, Lenka Brtuhansová, Adam Pavlok (
Gymnázium Jana Palacha Mělník).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - LS Železná Ruda

Dne 22.3.2023 se na LS Železná Ruda konalo místní kolo soutěže YPEF. V tomto místním kole soutěžili pouze žáci z kategorie mladších žáků. Vítězem se stalo družstvo ve složení: Anežka Kopelentová, Daniela Marešová a Marie Janošíková (ZŠ Železná Ruda).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - ZŠ Plumlov

Další místní kolo 22.3. se odehrálo na základní škole Plumlov (ve spolupráci s VLS, s. p.), soutěžilo se v kategorii mladších. Z výhry se těšili: Jana Procházková, Michaela Štfková, Pavlína Dočkalová (ZŠ Plumlov).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - LS Klášterec nad Ohří II.

Místní kolo konané ve středu 22.3.2023 na LS Klášterec nad Ohří, jako už druhé místní kolo s touto lokací. Zúčastnilo se 5 družstev z kategorie mladší žáci a 2 družstva z kategorie starší žáci. Vítězem a postupujícím do regionálního kola se stalo v kategorii mladší žáci družstvo z Gymnázia Kadaň ve složení Radomír Bulej, Pavel Rypl, Erkhes-Erdene Dorj. V kategorii starší žáci zvítězilo opět družstvo z Gymnázia Kadaň, které reprezentovali Melánie Maliňáková, Jana Gavelková a Vojtěch Hladík.

 

 * Místní kolo -  Gymnázium Jiřího Wolkera

 Dne 23.3.2023 bylo soutěž YPEF zavítala také na Gymnázium Jiřího Wolkera, kde byla soutěž podpořena organizací lesníků VLS, s. p. Vítězství v kategorii mladších získali: Marija Tůma, Monika Cardová, Eliška Tomková (Gymnázium Jiřího Wolkera)

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - LS Bruntál

Další místní kolou soutěže YPEF 23.3.2023 se uskutečnilo v prostředí budovy LS Bruntál (LČR, s. p.). Soutěžilo se v kategorii mladších, z vítězství se těšili: Husárová Eliška, Martina Hynštová, Jan Zlámal (ZŠ Bruntál).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - LS Buchlovice

Další místní kolo se uskutečnilo 24.3.2023 na lesní správě Buchlovice (LČR, s. p.). Soutěžilo se v kategorii mladších žáků. První místa si odneslo družstvo ve složení: Ondřej Hlůšek, René Paleček, Havel Kapounek (ZŠ a MŠ Buchlovice).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Kostelec nad Černými lesy

29.3.2023 proběhlo místní kolou soutěže YPEF v prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy (Lesy ČZU). Celkem se zúčastnilo 8 týmů ze dvou škol, tedy 24 žáků 2. stupně ZŠ. Kromě vědomostní soutěže si žáci užili i krátkou prohlídku zámku. Vítězem soutěže se stalo družstvo: Tobiáš Kolník, Zuzana Marie Vilímcová, Tereza Polanská (ZŠ T.G. Masaryka Mnichovice).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - LS Česká Lípa

O další místní kolo soutěže YPEF 29.3.2023 se postarali lesníci z LS Česká Lípa (LČR, s. p.). Soutěžilo se v kategorii mladších i starších žáků. Kategorii mladších ovládli: Matouš Šupola, Matyáš Moisel, Ondřej Hanžl (ZŠ Partyzánská Česká Lípa); v kategorii starších pak zvítězili: Adéla Frančová, Kateřina Romanovská, Anna Jahvodková (SZŠ a SOŠ Česká Lípa).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Olomouc, I.

Opět 29.3.2023, tentokráte však v Olomouci, se uskutečnilo další místní kolo soutěže YPEF, a to v budově pobočky Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů v Olomouci (ÚHÚL). Soutěž v tento den proběhla v rámci kategorie mladších i starších žáků. V kategorii mladších se na prvním místě umístili: Petra Maňásková, Ema Svrčková, Lukáš Paděra (Slovanské gymnázium Olomouc); v kategorii starších pak zvítězili: Jůlie Růžičková, Jakub Kosina, Jakub Sittek (Gymnázium Olomouc-Hejčín).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - Olomouc, II

30.3.2023 se v Olomouci (Ústav pro hospodářskou úpravu lesů - ÚHÚL) uskutečnilo další místní kolou soutěže YPEF, nicméně již pouze v kategorii mladších žáků. Vítězství si z tohoto kola odvezli: Anděla Florková, Klára Slavíková, Štěpa Buriánek (Gymnázium Jeseník).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

 

* Místní kolo - ČLA Trutnov, II.

S koncem března pak 30.3.2023 proběhlo místní kolo také na České lesnické akademii v Trutnově (ČLA Trutnov). Toto kolo opanovali: Tadeáš Harasevič, Milan Mrázek, Marek Mühlfait (ČLA Trutnov).

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

...................................................................................................................................................................................................................

 

  • Regionální kola 2023

Týmy, které zvítězili v kolech místních, se utkaly právě na regionální úrovni, a to v Praze, v Brně, v Písku, ve Žluticích, v Hranicích a v Trutnově.
Ještě jednou gratulujeme týmům, které postoupili do regionálních kol, zároveň však gratulujeme těm, kteří v regionálních kolech zvítězili a postupují tak do národního kola v Kostelci nad Černými lesy. 

Výsledky z regionálních kol sdílíme níže.

 

* Regionální kolo - VOŠL a SLŠ PÍSEK

Jedním z prvních regionálních kol v roce 2023 bylo 19.4. právě regionální kolo YPEF na půdě Vyšší Odborné Školy Lesnická A Střední Lesnické Školy Bedřicha Schwarzenberga Písek (VOŠL a SLŠ PÍSEK). Soutěžilo se v kategorii mladších a starších žáků. Soutěžní program byl doplněn o přednášky kynologů, včetně ukázek upotřebitelných loveckých plemen psů, o povídání sokolníka, zrovna tak s živým exponátem, či o aktivity na střelnici a prohlídku historické budovy školy.
V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo ve složení: Silvie Jindrová, Anna Hobzová, Anna Střelcová (Gymnázium Český Krumlov); v kategorii starších žáků: Adam Sova, Ondřej Löffelmann, Petr Nusko (VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek).

Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do kola národního!

* Regionální kolo - ČLA Trutnov

19.4.2023 se rovněž konalo regionální kolo v prostorech České lesnické akademie Trutnov (ČLA TRUTNOV). V jeden den se soutěžilo zároveň v kategorii mladších i starších žáků. V budově tradiční lesnické školy se v kategorii mladších žáků z vítězství radovali: Magdalena Bakešová, Hana Flašarová, Anežka Dvořáková (Biskupské gymnázium Hradec Králové); v kategorii starších žáků pak zvítězili: Tadeáš Harasevič, Milan Mrázek, Marek Mühlfait (Česká lesnická akademie Trutnov).

Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do kola národního!  

 

* Regionální kolo - FLD ČZU v Praze

Ve dnech 20.-21.4.2023 proběhlo další regionální kolo, tentokráte na území hlavního města Prahy, a sice pod záštitou Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (FLD ČZU v Praze). První den byl na pořadu soutěžní program kategorie mladších žáků, kterou opanovali: Vojtěch Polák, Viktorie Blahová, Lukáš Koucký (Gymnázium Jana Keplera); druhý den pak soutěžili starší žáci, v této kategorii zvítězili: Tereza Vávrová, Ondřej Šverma, Šimon Hájek (Gymnázium nad alejí).

Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do kola národního!  

 

* Regionální kolo - SLŠ Hranice

26.4. bylo na programu další regionální kolo soutěže YPEF, a sice na půdě Střední lesnické škole Hranice (SLŠ Hranice). V rámci jednoho dne se uskutečnila soutěž pro mladší i starší žáky. Nejúspěšnějšími mladšími žáky se stali: Jana Adamcová, Martina Adamcová, Terezie Michalíková (ZŠ Starý Jičín); ve starší kategorii si pomyslné zlato zasloužili: Michal Kostka, Stanislav Beneda, Jan Hlaváček (SLŠ Hranice).

Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do kola národního!  

 

 

  • Národní kolo 2023

Ve dnech 5. a 6. června 2023 se v areálu Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze konalo národní kolo 13. ročníku mezinárodní soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF). Celkem se národního kola účastnilo 12 tříčlenných družstev, které postoupily z předchozích regionálních kol. V boji o titul nejlepšího týmu, se tak družstva utkala v teoretických i praktických zkouškách, ověřujících znalosti o evropském a českém lesnictví. 

První den soutěže se odehrál ve velkolepém prostředí zámku Kostelec nad Černými lesy, kde se účastníci potýkali s písemným testem sestaveným z anglicky formulovaných otázek o evropském lesnictví. Následně prezentovali své nápady na téma "Život bez dřeva" v rámci volného výběru formy prezentace, nicméně v angličtině. Kromě soutěžních aktivit byla pro účastníky připravena bohatá nabídka doprovodných akcí, mimo učebních textů a celé řady pomůcek FLD ČZU, byl v provozu také fotokoutek, účastníci se rovněž zúčastnili prohlídky zámku. Večer se pak nesl v duchu společenských her a promítání filmu.

Druhý den soutěže se v Arboretu ČZU v Kostelci nad Černými lesy konala její praktická část. I přes nepřízeň počasí museli soutěžící absolvovat program celkem 8 stanovišť zaměřených na různé aspekty lesnictví (např.: myslivost, ochrana lesa, pěstování lesa, botanika, dendrometrie, dendrologie a lesní těžba).

Vítězové soutěže byli slavnostně vyhlášeni za účasti zástupců partnerů soutěže. V kategorii mladších žáků (do 15 let) zvítězilo družstvo ze Základní školy Starý Jičín, ve složení: Jana Adamcová, Martina Adamcová a Terezie Michalíková. V kategorii starších žáků (16-20 let) triumfovalo družstvo z Gymnázia nad Alejí, reprezentované Terezou Vávrovou, Ondřejem Švermou a Šimonem Hájkem. Toto družstvo se tak stalo také absolutním vítězem soutěže.

                                 GRATULUJEME SAMOZŘEJMĚ VÍTĚZŮM, ALE ROVNĚŽ VŠEM ZÚČASTNĚNÝM!

Letošní ročník soutěže YPEF zaznamenal rekordní účast. Celkově se od místních po národní kolo zúčastnilo 1 752 účastníků, z toho 1 089 účastníků v mladší kategorii (363 družstev) a 663 účastníků ve starší kategorii (221 družstev).

Česká lesnická společnost jako garant soutěže YPEF děkuje Fakultě lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze za zajištění národního kola, zrovna tak dalším partnerským institucím, kterými jsou: Ministerstvo zemědělství ČR, Lesy ČR, s. p., Vojenské lesy a statky ČR, s. p., PEFC, Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně, SLŠ Hranice, ČLA Trutnov, Lesnické školy Písek, SLŠ Žlutice, ÚHÚL Brandýs nad Labem a ÚZEI.

Letošní ročník je za námi, těšíme se na ročník příští!