Regionální kolo Žlutice     

Regionální kolo se uskutečnilo 30. 4. 2013 v budově SLŠ Žlutice. Účastnila se 4 družstva, vždy dvě ve vypsané kategorii.

V kategorii mladší obhájilo loňské vítězství družstvo ZŠ Manětín, ve starší kategorii s přehledem zvítězilo družstvo SLŠŽ Žlutice.

Soutěž započala testem všeobecných znalostí zaměřených na les a lesní ekosystémy – ve dvou obtížnostních rovinách s ohledem na věk soutěžících. Následovala "poznávačka", která skutečně prověřila připravenost týmů. Vítězná družstva obdržela ceny vztahující se k lesu a myslivosti a s vyhlídkou na účast v národním kole zavládla kolem konzumace YPEF dortu báječná nálada (nejen pěkně vypadal, ale byl i výborné chuti).

 

Regionální kolo Hranice

Kategorie 13–15 let – ZŠ a MŠ Struhlovsko Hranice (Martin Lehký, Adam Orava, František Žeravík).

Kategorie 16–20 let – SLŠ Hranice (David Jan, Anna Senecká, Mikuláš Žalek).

 

Regionální kolo Písek

Ve dnech 29.4.2013 a 6.5.2013 proběhla na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga Písek regionální kola lesnické olympiády YPEF „Young People in European Forests“ (kategorie 13–15 let a kategorie 16–20 let). Soutěž se skládala ze dvou disciplín – vědomostního testu o evropských lesích a určování přírodnin. Soutěžilo se ve dvou či tříčlenných družstvech.

Soutěže se zúčastnilo 5 škol – Základní škola Tomáše Šobra a Mateřská škola Písek, Základní škola a mateřská škola Mirovice, Česko-anglické gymnázium s.r.o. České Budějovice, Gymnázium Strakonice a VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga Písek.

Ve věkovém rozmezí 13–15 let soutěžilo celkem 18 žáků (6 družstev), ve věkovém rozmezí 16–20 let 42 žáků (15 družstev).

Vítězným družstvem kategorie 13–15 let se stalo družstvo dívek Česko-anglického gymnázia s.r.o. z Českých Budějovic ve složení – Lucie Draslarová, Natálie Klee a Veronika Kučerová. V kategorii 16–20 let zvítězilo družstvo studentů 3.B z VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga Písek – Jiří Novák, Jiří Šimpach a Václav Zumr.

Obě vítězná družstva postupují do národního kola, které proběhne 23. května v Kostelci nad Černými lesy.

Doprovodný program pro zúčastněné žáky zajistili žáci VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga Písek, kteří připravili ukázky dravců a přednášku o činnosti sokolnického kroužku.

 

Regionální kolo Trutnov

Kategorie 13–15 let – družstvo studentů z Biskupského gymnázia B. Balbína (ve složení Čelakovská, Novotná a Jaroš).

Kategorie 16–20 let – chlapecké družstvo z České lesnické akademie Trutnov (ve složení Fišer, Hofman a Mikšíček).

Více zde.

 

Česká lesnická společnost  Ministerstvo zemědělství  Lesy ČR Vojenské lesy a statky  PEFC

  ČLA Image result for lesnická škola logo SLŠŽ